Dieta owsiana

dieta owsiana - dieta odchudzającaDieta owsiana. Osoby szukające ekspresowych sposobów na schudnięcie i zrzucenie kilku kilogramów nigdy nie mają łatwo. Nie istnieje bowiem żadna dieta cud, która umożliwiałaby obniżenie wagi w ciągu zaledwie kilku chwil.

Jest jednak jedna, bardzo ciekawa dieta, która umożliwia nam na obniżenie wagi ciała nawet o jeden kilogram w ciągu 24 godzin!

Jest nią jednodniowa dieta owsiana

Musimy wiedzieć, że jest to zarówno bardzo efektywna, jak i bardzo tania i prosta w wykonaniu dieta. Musimy zaopatrzyć się jedynie w płatki owsiane, otręby owsiane oraz mleko - koniecznie o obniżonej zawartości tłuszczu. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie kilku porcji, które będziemy zjadać co 2-3 godziny. Każda porcja powinna składać się się mniej więcej z jednej łyżki płatków i może być „wzmocniona” o drugą łyżkę otrębów owsianych. Wszystko to powinno zostać zalane mlekiem i po kilku minutach skonsumowane.

By osiągnąć lepsze efekty związane z oczyszczeniem organizmu, konieczne jest picie dużej ilości wody, herbaty zwykłej lub tych, przygotowywanych na bazie ziół. W żadnym wypadku nie powinniśmy jednak spożywać innych produktów lub pić napojów zawierających cukier. Odpada więc chociażby słodzenie herbaty czy picie słodkich napojów gazowanych. Dieta odchudzająca w tej formie nie daje nam jednak długotrwałych efektów, choć nawet jednokrotne jej zastosowanie jest w stanie w istotny sposób obniżyć poziom cholesterolu w organizmie.

Warto jednak pamiętać o tym, że ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie tej diety raz na kilka czy kilkanaście dni. Możemy wybrać na przykład jeden dzień w tygodniu, kiedy to wykorzystujemy jedynie otręby, płatki owsiane i mleko, by oczyścić organizm. W ten sposób będziemy mogli spożywać przez 6 dni w tygodniu wszystkie, swobodnie wybrane przez nas produkty, a 7 dnia następować będzie oczyszczenie organizmu. Płatki i otręby owsiane mają bowiem bardzo korzystny wpływ na perystaltykę jelit, a w połączeniu z dużą ilością wody są w stanie bardzo dobrze oczyścić każdy organizm.