BHP w pracy kucharza

Praca kucharzaZawód jakim jest kucharz, wymaga nie tylko świetnego zmysłu smaku, ale również i dobrej organizacji oraz przestrzegania zasad BHP.

Dlaczego?

Z wielu powodów, jednak najważniejszym jest higiena. Nikt z nas, nie chciałby przecież, aby w podanym posiłku w restauracji, znajdowały się na przykład włosy kucharza. Z tego też względu, kadra pracująca w kuchni - musi posiadać odpowiednią odzież roboczą.

Zwykle takim ubraniem jest długi fartuch oraz czapka, przykrywająca włosy. Osoby, które mają na co dzień styczność z żywnością, bezwzględnie powinny przestrzegać zasady, należytego ubioru. Na pewno pomaga to nie tylko w odpowiednim wykonywaniu swojego zawodu, ale przede wszystkim właśnie w zachowaniu czystości, a jak powszechnie wiadomo - jest to bardzo ważne.

Zastanówmy się również nad tym, czy odzież robocza kucharza, zapewnia mu bezpieczeństwo?

Raczej nie, gdyż kucharz to raczej bezpieczna profesja. Bardziej chodzi tu o względy estetyczne niż ochronne. Oczywiście, możemy powiedzieć, że chroni przed ubrudzeniem się, jednak przed niczym więcej. Jak zatem możemy zauważyć, odzieży takiej raczej nie zaliczymy stricte do ochronnej, a do roboczej.