Olejek pimentowy

Owoce drzewa pimentowegoZalicza się do ciekawszych olejków, z których korzysta aromaterapia. Może się pochwalić ciekawym zapachem oraz bardzo dobrym wpływem na ludzkie zdrowie, dzięki czemu staje się środkiem coraz chętniej wykorzystywanym przez sympatyków naturalnych metod leczenia. W jaki sposób można wykorzystywać olejki eteryczne z owoców drzewa pimentowego?

Olejki eteryczne z drzewa pimentowego i ich pochodzenie

Olejek pimentowy, którego niezwykłe właściwości aromaterapia doceniła już dawno, powstaje z niedojrzałych owoców drzewa pimentowego. Roślina ta jest dość popularna na terenie wysp należących do Indii Zachodnich, często można się z nią spotkać również na Jamajce oraz w Ameryce Południowej. Rozdrobnione owoce tego drzewa poddawane są destylacji z parą wodną. W ten sposób powstają olejki eteryczne, w których bardzo ważnym składnikiem jest eugenol. W jaki sposób taki olejek wpływać może na ludzkie zdrowie?

Olejek pimentowy i możliwości wykorzystania go w walce z chorobami

Olejek pimentowy jest jednym z tych środków, które można wykorzystywać w walce o zdrowie na wiele sposobów. Ma on działanie antyseptyczne, jest też często wykorzystywany do walki z zatruciami pokarmowymi oraz schorzeniami gastrycznymi. Ceniony jest jednak głównie ze względu na swe uspokajające właściwości, zatem chętnie korzysta się z niego w stanach napięcia nerwowego. Pomaga też przy histerii i depresji, można go również stosować w przypadku infekcji dróg oddechowych. Jako dodatek do masażu (olejki do masażu) oraz kąpieli może się tez bardzo dobrze sprawdzić jako środek, który ułatwi życie osobom cierpiącym z powodu reumatyzmu.

Olejek pimentowy to wspaniały zapach, który nie tylko poprawi nam nastrój, ale też pomoże w walce z licznymi schorzeniami. Coraz szersza wiedza na jego temat sprawia, że aromaterapia coraz chętniej sięga po ten właśnie zapach. Nieco egzotyczny, może przynieść ulgę wielu pacjentom na całym świecie i sprawić, że ich nastrój oraz ogólny stan zdrowia ulegną znacznej poprawie.