Olejek pieprzowy

Czarny pieprzPozyskiwany z pieprzu czarnego olejek jest jednym z ciekawszych leków, z jakich korzysta współczesna aromaterapia. Jakie są jego właściwości? Kto może korzystać z niezwykłej mocy tego zapachu?

Olejki eteryczne z pieprzu czarnego i ich pozyskiwanie

Olejek pieprzowy powstaje z owoców pieprzu czarnego - rośliny, która jest bardzo popularna w tych rejonach świata, w których panuje klimat podzwrotnikowy. Spotkać można się z nią głównie na terenie południowo-wschodniej Azji oraz ma Madagaskarze. By mógł powstać leczniczy olejek, niezbędne staje się zebranie owoców pieprzu i poddanie ich procesowi destylacji z parą wodną. W ten sposób powstają olejki eteryczne, z których właściwości aromaterapia korzysta dziś w walce z licznymi schorzeniami.

Olejek pieprzowy w walce o nasze zdrowie: jak można go wykorzystać?

Olejek pieprzowy można zastosować w walce z licznymi schorzeniami. Pobudza, korzystnie wpływa na układ krążenia, jest też znanym i cenionym środkiem przeciwbólowym. Wspiera naturalną odporność organizmu, a aromaterapia chętnie korzysta też z jego antyseptycznych właściwości. Świetnie sprawdza się jako dodatek do masażu. W tym przypadku może pomagać m. in. cierpiącym z powodu depresji oraz tym, którym dokucza apatia.

Masaż z dodatkiem tego olejku może też pomagać w walce z reumatyzmem, artretyzmem oraz bólami mięśniowymi, jest też zalecany przy przeziębieniach oraz grypie. Masaż taki pomoże również w przypadku zatruć pokarmowych oraz problemach związanych z brakiem apetytu. Jako dodatek do kąpieli olejek ten również sprawdza się doskonale. Tu może pomagać w taki sam sposób, jak w przypadku masażu.

Dodatkowo skorzystać mogą z niego te osoby, którym dokuczają schorzenia dróg moczowych. Bóle głowy i zębów to kolejne problemy, które pomaga pokonać olejek pieprzowy - tym razem stosowany w trakcie inhalacji. Bez względu na to, w jaki sposób ten naturalny lek zostanie zastosowany, będzie on pomocnym środkiem dla tych, którym dokucza oziębłość płciowa. Olejki eteryczne z pieprzu czarnego są cennym wsparciem dla tych, którzy chcą swe dolegliwości pokonać w naturalny sposób. Olejek można wykorzystać na wiele sposobów, a odpowiednio stosowany jest bezpieczny. Jest to jeden z łatwiej dostępnych olejków, zatem jego rosnąca popularność dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem.

Uwaga: Jako zasadę przyjmuje się, że olejki eteryczne służą wyłącznie do użytku zewnętrznego