Domowe sposoby pielęgnacji włosów - naturalne maseczki

Maseczka naturalna z jajkaDomowe sposoby pielęgnacji włosów - naturalne maseczki. Każda kobieta marzy o pięknych, błyszczących pasmach, które kaskadą spływają na plecy, albo muskają pasmami twarz. Każdy mężczyzna z kolei uzna, że długie, zdrowe włosy są niewątpliwą ozdobą i biżuterią każdej kobiety.

Jakie sztuczki stosować więc, aby móc chwalić się zadbanymi kosmykami, a nie zrujnować się finansowo i zmieścić w niewielkiej ilości czasu jaką posiadamy na co dzień?

Kiedyś, kobiety nie miały dostępu do specjalistycznych zabiegów, drogich kosmetyków i różnego rodzaju szczotek do rozczesywania niesfornych pasm. Nikt jednak nie twierdzi, że nasze babcie nie miały szansy na posiadanie pięknych i zdrowych włosów. Wymyślały one własne, domowe, naturalne sposoby pielęgnacji włosów, które posiadają uznanie po dziś dzień. Te zabiegi na ogół można było wykonywać w zaciszu własnej, małej łazienki, a doznania można by porównać z efektami uzyskanymi w profesjonalnych gabinetach spa. A wystarczy zwykły olej rycynowy, szklanka piwa, pokrzywa czy kilka kurzych jaj.

Maseczka z cytryną, żółtkiem i olejkiem rycynowym

Domowa maseczka z cytryną, żółtkiem i olejkiem rycynowym ma wyjątkowo odżywcze działanie na nasze włosy. Jej składniki dostarczają bowiem wiele witamin w głąb pasm, a do jej wykonania wystarczą nam produkty, które na ogół posiada w swoim mieszkaniu każda pani domu. Wystarczy więc wymieszać ze sobą 2 łyżki oleju rycynowego, 2 kurze żółtka oraz sok z połowy cytryny, aby nasze włosy odzyskały blask i zdrowie. Odżywkę należy nałożyć na całą długość włosów, zaczynając od końcówek, trzymać na głowie 30 minut, następnie spłukać i umyć włosy szamponem.

Płukanka z pokrzywy

Ciekawym domowym sposobem, aby przywrócić naszym włosom witalność jest popularna płukanka z pokrzywy. Jest to sprawdzony sposób domowej, naturalnej pielęgnacji włosów, pozbawiony wszelkich chemii i silikonów. To właśnie te czynniki odróżniają tę płukankę od odżywek dostępnych na drogeryjnych półkach. I przede wszystkim, ta należy do zdecydowanie najtańszych! Najlepsze pokrzywy, to te młode, rosnące z dala od wszelkich zanieczyszczeń i spalin. Wystarczy zerwać pokrzywę, a następnie stworzyć napar, zalewając roślinę wrzątkiem (wystarczy 4 lub 5 łodyg na litr wody). Odczekujemy 15 minut, wciąż gotując pod przykryciem. Odżywki nie należy spłukiwać.

Szampon z piwa

Skutecznym kosmetykiem jest również najzwyklejsze piwo, często wykorzystywane zarówno do pielęgnacji włosów jak i twarzy. Z piwa możemy stworzyć naturalny szampon, mieszając nasz ulubiony kosmetyk do mycia włosów z chmielowym trunkiem. Piwo należy wcześniej podgrzewać na małym ogniu, do momentu wrzenia. Następnie łączymy piwo z naszym szamponem i otrzymujemy kosmetyk, który można używać na co dzień.

Często nie chcemy zauważyć, ile zdrowia i bogactwa tkwi w naturalnych składnikach. Pokrzywa czy piwo to składniki często wykorzystywane szamponach i odżywkach popularnych marek, jednak te produkty stworzone w domu babcinymi sposobami, mogą dać nam jeszcze więcej korzyści, warto więc raz na jakiś czas wrócić do tradycji.