Czosnek a układ pokarmowy

CzosnekZdrowa dieta, w której pojawiają się składniki pomagające nam w prawidłowym trawieniu, to sprawa bardzo ważna dla każdego człowieka. Sięgając po te produkty, które w naturalny sposób regulują prace jelit, możemy skutecznie chronić układ pokarmowy przed tak licznymi dolegliwościami.

Dieta, która będzie dla nas cennym wsparciem w walce o zdrowie, powinna uwzględniać m. in. obecność tak cennej dla zdrowia przyprawy, jaką jest czosnek. To naturalne lek i wyjątkowo skuteczny antybiotyk, dzięki któremu nasza dieta korzystnie wpływa na naturalną odporność organizmu.

To jednocześnie roślina lecznicza, dzięki której wiele zyskać może nasz układ pokarmowy.

Jak może nam pomagać czosnek?

Czosnek to roślina, która ma wyjątkowe właściwości lecznicze. Stosowany jako przyprawa lub też zjadany na surowo, może nam pomóc we wspieraniu niemal każdego narządu. Ponieważ świetnie radzi on sobie w walce z bakteriami, grzybami oraz tak groźnymi pasożytami, jego lecznicza moc pomaga też tym, którym najwięcej problemów sprawia właśnie układ pokarmowy.

Czosnek staje się tu cennym wsparciem w walce ze stanami zapalnymi, które są dość częstą przyczyną dolegliwości. Niestety za przeciwzapalne właściwości czosnku odpowiada ta sama substancja, której ów lek zawdzięcza swój przykry zapach To allicyna, która nie rozkłada się w przewodzie pokarmowym, za to w znacznej mierze usuwana jest z organizmu poprzez… płuca. Na szczęście można pokonać przykry zapach z ust, sięgając po natkę pietruszki. Jej żucie pomaga pokonać przykry zapach czosnku, dzięki czemu można cieszyć się jego leczniczymi właściwościami bez ponoszenia przykrych konsekwencji w postaci nieprzyjemnego zapachu z ust.