Argania żelazna

ArganiaTo niewielkie kolczaste drzewo pochodzi z odległego Maroka, jednak wiedza na temat jego leczniczych właściwości sprawia, że i w Polsce argania żelazna zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością. Jaki wpływ na nasze zdrowie ma ta roślina lecznicza? Jakie dolegliwości możemy pokonać przy jej pomocy?

Argania żelazna i jej niezwykłe właściwości

Jako roślina lecznicza argania może nas zaskoczyć swymi właściwościami. Jej jagody i nasiona są źródłem cennych dla zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu pozyskany z nich olej arganowy jest dla nas wyjątkowym sojusznikiem w walce ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu. Olej taki ma jednocześnie doskonały wpływ na rozwój naszej tkanki mózgowej, skutecznie chroni też komórki przed procesem starzenia się. A jakie dolegliwości można zwalczać za pomocą tej rośliny leczniczej?

Argania żelazna w medycynie naturalnej

Miłośnicy ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia znają tę roślinę doskonale. W jaki sposób wykorzystują jej lecznicze właściwości? Olej arganowy od lat jest z powodzeniem wykorzystywany w walce z takimi chorobami, jak hipoglikemia oraz nadciśnienie tętnicze. Argania żelazna jest też ceniona przez tych, którzy szukają bezpiecznego i skutecznego sposobu na uporanie się z tak poważnym problemem, jakim jest zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu we krwi. Roślina ta wykazuje się jednocześnie właściwościami przeciwzapalnymi oraz znieczulającymi, dzięki czemu jest z powodzeniem wykorzystywana do walki z takimi problemami, jak ból stawów oraz reumatyzm. Arganię żelazną mogą też docenić te osoby, które mają poważne problemy związane z pielęgnacją cery. Olej z tej rośliny pomaga przecież i w walce z uciążliwym trądzikiem, i wykwitami skórnymi, które towarzyszą ospie wietrznej. Olej arganowy jest dodatkowo wykorzystywany w naturalnej kosmetyce jako środek mający chronić przed rozstępami oraz przed nadmiernym przesuszeniem skóry. Olejek ten pomaga jednocześnie utrzymać skórze na dłużej młody wygląd, a włosom zachować zdrowy blask.

Argania żelazna: jakie choroby można leczyć za jej pomocą?

Olej arganowy, wykorzystywany jako lek stosowany wewnętrznie, może pomagać w walce z reumatyzmem oraz bólem stawów. Jako środek przeznaczony do użytku zewnętrznego, olej ten świetnie sprawdzi się w walce z trądzikiem oraz wykwitami pojawiającymi się u osób walczących z ospą wietrzną.

Argania żelazna to niezwykła roślina, której leczniczych właściwości nie można ignorować. Olej arganowy świetnie sprawdza się przecież nie tylko jako kosmetyk, ale i jako naturalny lek na wiele dolegliwości. A że nasza wiedza na temat medycyny naturalnej jest coraz szersza, możliwości wykorzystania tej rośliny leczniczej również jest coraz więcej.